transp

FISHBLOG.cz - Titulní strana

Dobré dopoledne! Dnes je Sobota 15.08.2020 a svátek slaví Hana. Blahopřeji :]
Uživatelské jméno:   Heslo: 
Registrace na FISHBLOG.cz  Poslat zapomenuté heslo

Naše sezona 2015 očima Petra Havlíčka

Naše fídrová sezóna 2015 aneb, jak jsem to viděl já.

Na každou sezónu se vždycky těším a každý se utěšuji, že tentokrát to bude lepší, nežli lonského roku.
Na začátku je třeba připomenout, že nás čeká reorganizace fídrových soutěží a z první ligy bude "padat" hned šest týmů. Udržet se v elitní soutěži bude těžký oříšek.
Ale bylo by špatné nastupovat do bitvy s poraženeckou náladou.
Nakomec jsme celou zimu, pokud to počasí dovolilo chytali takzv. Zimní ligu, což jsme okoukali od třebíčských fídrařů a tak jsme doufali, že se to odrazí v našich výkonech.
Jak to bylo doopravdy se pokusím zhodnotit.
Předem upozornuji, že ne vždy to bude hodnocení objektivní, ale prostě tak, jak to vidím já.
První ligové kolo bylo na Lužnici v Novém Dvoře.
Tam se mě vždy líbilo, i sem tam slavil pár úspěchů, nejen coby handicapovaný plavačkář, ale i pár dobrých fídrových výsledků. Stejně tak i Petr zvaný Fundák tam chytal velmi slušně.
Takže vyzbrojeni letitými zkušenostmi, jsme byli připravení sklízet sladké plody naši zimní přípravy.
Ale k tomu prvnímu kolu.
Bůh ví proč, ale na Lužnici bylo všechno trochu jinak, nežli v minulých sezónách. I někteří velezkušení závodníci tam doslova propadli.
Bohužel ani nám kolo nevyšlo, tak jak jsem si představovali.
Já hned v sobotu "koupil" devítku. Petr Funda dělal průměrnou pětku a Jirka Ludvík taky nic moc a začal ligovou scénu sedmičkou. Ještě huře dopadli naši kolegové a kamarádi z Barbus týmu, když museli hned první závod chytat ve dvou. Skoro bych řekl, že jejich ztráta hned zkraje byla příčinou pozdějšího sestupu.
Do neděle jsme trochu museli předělat taktiku a přeci jenom jsme měli výsledky o trochu lepší. Jirka Ludvík dělal velmi slušnou trojku já pětku a Petr Funda za šest, když od trojku ho dělilo doslova pár gramů.
První kolo jsme skončili na 12. místě.
Kluci z Barbus týmu do neděle už nastoupili kompletní, když je doplnil Petr Reichert a tak dostali přeci jenom bojovnější náladu.
V neděli skončili jedenáctí, ale přesto to celkově stačilo jen na 19. místo, když hned v prvním kole nakoupili dvanácti bodovou ztrátu na místo (14), které zaručuje záchranu.
Druhé kolo se konalo v Brandýse nad Labem.
Labe známe ale i tak jsem odjížděli sice s nadějí, ale i pokorou, protože, jak Lužnice ukázala, tak všechno může být jinak.
Namíchali jsme naši osvědčenou "labskou směs" a ...
Krmení fungovalo naprosto dokonale od samého začátku. Když k tomu přičtu dobrý los (u mě), tak výsledek byl taky dobrý.
Já dělal dvojku s asi 18 kily a kluci Petr s Jirkou oba za rři. Velmi dobrý výsledek a troufnu si říct, že v Brandýse jsem položili dobrý základ k záchraně.
Kluci svůj výsledek zopakovali i v neděli a opět bodovali velmi dobrou trojkou. Já bohužel za devět, když jsem se nedokázal vypořádat s vázkou v zakrmeném místě. Musel jsem překlipovat a bohužel to poznamenalo celý můj nedělní závod.
Po druhém kole jsme na sedmém místě a začínáme pošilhávat ještě po lepším umístění. :-))))
Jak se říká s jídlem roste chut.
Barbusáci nedopadli vůbec špatně. Honza Tichý dělal dokonce jedničku v sobotu a trojku v neděli. Nováček Patrik Vele taky chytal slušně, ale výsledky si už bohužel nepamatuji a webu nejsou :-(((
U Barbusáku je škoda, že sezona nevyšla Lukáši Kořínkovi, který určitě umí více, než letos předvedl.
Mezi druhým a třetím kole jsme absolvovali MR v kompletním složení.
V sobotu jsme vylosovali tak, že lépe to už snad ani nejde. V podstatě dva forhonty (ten prostřední se nepočítal i když byl) a Fundák šel na druhé místo od horního fořta.
Já na A1, ale nezabodoval. Všechny ryby byli kdesi v prde.li jenom ne na áčku. No byli na efku :-)).
Právě tam Petr malou chvíli držel nový rekord, když nachytal za pět hodin 83 kilo ryb !!! Nakonec mladý martin Stěpnička měl ještě o tři kila více. Neskutečné váhy.
V neděli jsem si trochu spravil chut sektorovou dvojkou a Jirka Ludvík dokonce jedničkou.
A už nás čekaly oblíbené Pasohlávky a třetí kolo.
Bohužel nikdo netušil, co nás v Pasohlávkách čeká.
Cekala tam na nás zrádná :-)) slávička malá škeblička, která leckomu způsobila velké potíže.
Nakonec k nám byla slávička milosrdná a našich místech nebyla. Horší to bylo u Barbusáků, konkrétně Péti Reicherta. Ten to odnesl s plnou parádou, prázdným forpasovníkem a desítkou na kontě.
Kuriozitou v tomto kole bylo to, že jsme s Jirkou chytali v sobotu i v neděli na stejných místech.
Nakonec tady zazářil s jedničkou Jirka a u Barbusáků Patrik Vele. Já dělal průměrných 4 a 6 a Petr 5 a 7.
V tomto kole jsme skončili na sedmém místě a celkově si o jedno místo pohoršili.
Kolegové s Barbus týmu opět trochu poskočili směrem k záchraně a celkově jsou na 15. místě.
Poslední kolo jsme pořádali my na Labi ve Veletově. Dost pečlivě jsme se na ten závod připravovali, ale jak to mnohdy bývá doma někdy nemusí nic znamenat.
Oba naše týmy ještě neměli forhont a tak jsme doufali, že tady to konečně výjde. Vyšlo to dokonale. Já měl F10 a Honza Tichý A1. Honza to proměnil v jedničku a já dělal trojku.
Jinak toto kolo odhalila naše slabiny. Kde se chytají cejni, tak ještě jakž takž zachytáme, ale jak přijde technické chytání malých ryb, tak jsme výrazně slabší. U mě se to naprosto jasně potvrdilo v neděli, když jsem měl po levici Martina Matáka. V jeho provedení to naprostý koncert a výrazně celý sektor přechytal.
My "ostatní" se tam srovnali od 2,5 do 3 kil a rozhodovali gramy.
V tomto kole jsme skončili na 12. místě a potvrdili ligovou účast i pro příští sezonu.
Kluci s Barbus týmu skončili desátí, ale přesto to na záchranu nestačilo. Opět musím vzpomenout neštastného prvního závodu, kdy Honza musel z vážných rodiných důvodů odjed domů a tým na nasbíral body, které pak chyběli k záchraně.
Takže, když to shrnu, tak náš cíl zachránit se v lize jsme splnili vcelku jasně, když jsme skončili na sedmém místě. Nejlepší naše výsledky měl Jirka Ludvík, který "pomalu" prchá od plavaný k fídru. Ukončil sezonu na 11. místě žebříčku, což se doposud žádnému s Kaprnáků nepodařilo a já věřím, že v příští sezoně už nakoukne do první desítky. Jeho zapálenost pro závodní rybařinu je příkladná.
Já jsem střídal dobré chvilky se slabšími, když jsem dělal dvojku, trojku, ale vzápětí devítku. Přesto jsem se sezonou spokojený a skončil jsem na žebříčku na 18. místě. Tady musím poděkovat všem klukům a zvláště Jirkovi, kteří mě pomáhají, jak můžou. Bez jejich pomoci bych to měl výrazně těžší.
Petr nakonec sezonu odchytal docela dobře, i když už pamatuje lepší ligové časy. Ale na to, jak je často u vody má výsledky vyrovnané, bez žádných propadáků v podobě devítek, jako jsem měl já. Petr nakonec skončil na 22. místě.
U Barbusáků měl super výsledky Honza Tichý a nebýt vzpomínané neštastné rodinné události, kdy nenastoupil v prvním závodě mohl být v první desítce ligového žebříčku. Docela se dařilo i kapitánovi týmu Jardovi Burkymu. Naopak špatnou sezonu měl Lukáš Kořínek. Nováček Patrik Vele zazářil na Mušově s jedničkou v sektoru a i jinak chytal velmi slušně. Petr Reichert dobudoval v rekordním čase rodinné sídlo a jestli naváže na své úspěchy v lonském roce se uvidí.
A co dál?
I letos jsme začali se Zimní ligou a já věřím, že v nové sezoně budeme minimálně tak úspěšní, jako letos.

20.11.2015 12:40 | Kaprňák feeder team | Petr Havlíček | Přečteno: 1396xDiskuze:

Před přidáním příspěvku se musíš přihlásit.

Žádné diskuzní příspěvky.

© 2006 - 2020 Textový a obrazový obsah je chráněným vlastnictvím serveru FISHBLOG.cz
Provozovatel webu: Petr Roubíček alias rou7
Opletalova 132, 284 01 Kutná Hora
Telefon: +420 777 836 099
Reklama na FISHBLOGu
TOPlist