transp

FISHBLOG.cz - Titulní strana

Dobré dopoledne! Dnes je Sobota 15.08.2020 a svátek slaví Hana. Blahopřeji :]
Uživatelské jméno:   Heslo: 
Registrace na FISHBLOG.cz  Poslat zapomenuté heslo

1. liga LRU Feeder, Krásné 2017

Jak bylo krásně na Krásném ...
Začíná nám další ligová sezóna a jako asi všichni se těšíme, protože zima byla letos dlouhá a zvláště mě se zdála přímo nekonečná. Jako každou zimu i tu letošní "zkracujeme" naší mini zimní ligou, takže přeci jenom nesedíme za kamny a občas k té vodě taky jdeme. Letošní zimní ligu vyhrál celkem suverénně Petr Poskočil.
S pocitem, že jsme pro přípravu udělali více, nežli jindy odjíždíme na první kolo do Šumperka s mírným optimismem. Máme tady blízko podobný revír, jako je Krásné a tak jsme tam byli párkrát pohonit mini rybky. Já sám tam byl asi třikrát, ale že bych nějak pokročil v této rychlostní technice říct nemůžu. Ale snad ... horší, nežli v loni být nemůžu, tak co.
Horší už jsou předpovědi počasí. Brzké "jaro" zmizelo a vrátila se zima. V Jeseníkách napadal nový sníh a my se museli rozloučit s vidinou, že přespíme, jak je naším zvykem u vody. Narychlo jsem sehnal v Šumperku velmi pěkné ubytování a musím říct, že bylo i za dobré peníze.
V pátek odjíždíme v několika skupinách. První vyráží Barbusáci Petr s Jardou, aby trochu po trénovali. My jedeme v kompletní sestavě až po 17 hodině, co zavřu krám. Poslední dojíždí do Šumperka zbytek Barbusáckého týmu Honza s Lukášem až někdy okolo půlnoci.
Pro mě bylo nepříjemností to, že jsem dostal nějakou virózu a celý týden bral antibiotika. Bůh ví, čím to bylo, ale abych toho neměl málo v pátek ráno mě budí bolest v pravé kyčli. V krámě se belhám, jak to jen jde a nemůžu se dočkat zavíračky.
Konečně je 17 hodin a lezu do auta. Při jízdě to celkem jde a kyčel tolik nebolí, ale vlézt zpátky za volant, to byl velký problém. Noha nešla ohnout ... vůbec chůze byla utrpením.
Jak tohle přežiju?
Noc v penzionu byla dlouhá. Bolestí jsem toho moc nenaspal. Bohužel jsem neměl ty správné prášky proti bolesti (jediné, které dle mé lékařky mohu použít) a tak jsem trpěl.
Ale dost breku, jdeme závodit.
Ráno již tradičně losuje Jirka Ludvík a téměř :-) tradičně mě vytáhne dobrý los. C13 blíže k autu už to nešlo a to, že forhont zůstal prázdný (jeden z Browning týmu odjel ??!!) jsem byl vlastně na forhontu já. Super místo.
Dokážu ho využít?
Petr jde na B4 a Jirka na A10.
Dlužno podotknou, že cesta sektor B je tak trochu strašidelná, co se vzdálenosti týče. Že tam půjdu v neděli já, už jsem věděl. Nedá se nic dělat.
Namíchali jsme stejné krmení pro všechny a vím, že podobné krmení míchali i Barbusáci až na Honzu, ten si míchá svoje "jedy" sám :-))) a nedá si do toho mluvit. Nutno podotknout, že to povětšinou namíchá dobře.
Před začátkem sonduji dno. Konec panelů je někde kolem 17 - 18 metrů. Klipuji 22 metrů a mám připraveno pět prutů.
Při krmení tam hodím asi 4 - 5 větších krmítek s živou, ale na chytání mám připravené krmítka menší.
Závod začíná.
Ryby reagují hned a docela proměňuji i záběry (oproti loňsku). Zdá se mě, že i velikost není špatná. Spokojenost ale netrvá dlouho. Po dvou hodinách už to není takový. Na rybu čekám déle a nepomáhá ani občasné popotažení. Horší je, že na místě, kde už dvě hodiny bez problému chytám začínám váznout. Většinou to dokážu vyklepat, ale znamená to, že musím vstát s bedny, jít šest sedm metrů doleva a ..., ale když to je po každým pátým náhozu, tak tiše zuřím. Ta tam je pohoda ze začátku závodu. Mám zprávy, že na druhé straně sektoru se chytají větší ryby, kolega Numen po levici tahá kapra a tak tuším, že to nebude opět žádná sláva.
A nebyla.
Nakonec mě navážili 5 790 gr., což stačilo na bídnou jedenáctku. Byla tam dost závodníků s váhou něco málo přes šest kilo, co je to platné, když vám půl kila chybí na alespoň průměrný výsledek.
Ani Petrovi Poskočilovi se moc nedařilo a spadnul tam taky za 11 s váhou 5 080 gr., když utrhnul kapra.
Nakonec alespoň Jirka Ludvík nás trochu podržel a s váhou 6 520 gr. dělal pětku.
Kolegové Barbusáci na tom byli značně lépe, když Jarda Buriánek dělal skvělou trojku. Jak to ten Jarda dělá? Po druhý u vody (poprvé při pátečním tréninku) :-))) a pak vyfrkne trojku, jakoby se nechumelilo.
"Zřejmě slušnej oddíl copy viz Chvojkovice - Brod".
Petr Reichert dělal 4 s váhou něco přes 8 kilo.
Jenom Honzovi Tichému se nedařilo, když tam spadnul za 13 s váhou 2 920 gr.
Ještě se musím zmínit, že mě přišla navštívit kamarádka a kolegyně předsedkyně Carp clubu paní Andrea Indrová s manželem a přivezla mě ty toužebně očekávané prášky proti bolesti. Nakonec jsem s nimi strávil i příjemný večer v restauraci.
Ráno si ze mě kolegové utahovali, že prvně v životě, co spolu jezdíme na závody jsem přišel z hospody poslední.
Nejdůležitější, ale bylo, že jsem se díky těm práškům konečně trochu vyspal. Ale vstávali jsme v pět ráno a to teda není zrovna moje hodina :-))
V neděli jsem věděl, že jdu na protilehlý sektor B a při chůzi mě kyčel bolela stejně, jako včera. Byl s námi jako "břeh" Lukáš Kořínek a ten se ujal mého trakaře a věci mě na sektor dovezl. Já si cestou ulomil jakousi haluz a díky tomu, že bylo na cestu dost času a měl se o co opřít, jsem se na místo doslova připlazil včas.
Závod začnu stejně, jako včera.
A stejně, jako včera chytám ryby, jak se říká "na hod". A bohužel vše pokračovalo, jako v sobotním závodě.
Záběry pomalu ustávali. Měnil jsem nástrahy, ... nic platný. Občas vytáhnu cejnka, plotičku, ale s velkýma mezerama. Něco je špatně, ale bohužel nejsem schopen na to přijít. Ještě v poslední minutě chytám cejnka a tak tam rychle hodím prázdné krmítko s jedním červem, popotáhnu a mám dalšího cejnka. S výstřelem ho házím na prsa :-)). Ale stejně to byla labutí píseň.
V ničem mě to nepomohlo, i když na lepší umístění mě chybělo jen pár gramů.
Jenže 20 kilo, nebo 20 gramů. V podstatě je to jedno, když konečné číslo je 13.
Obětavý Lukáš Kořínek mě dovezl auto za hráz a opět mě pomohl nanosit verky k autu, tak cesta zpátky už nebyla tak hrozná.
Až na místě zjišťuji, co dělali kluci. Zachránil nás Petr Poskočil, když dělal výbornou trojku. Bohužel se nedařilo Jirkovi a dělal 12. Ani kolegům Barbusákům se v neděli nedařilo, jako v sobotu a dělal 9 - 9- 8.
Nakonec ani přes mé tragické výkony nejsme na "padacích" místech.
Tam to odnesl Browning team Pavla Sičáka, když chytali ve dvou a to je "těžká křížovka". Ani nováčkům soutěže Stréci.mrs se nedařilo a to nás zachránilo sestupových míst.
A jenom malou poznámku na závěr. A je potřeba předem napsat, že v tomto případě nejsem úplně objektivní.
Je třeba chytat na revíru, kde 12 zvýhodněných míst (forhontů)?
Nevím kolikrát se losovalo znovu, ale stejně pár závodníků seděla na "forhontu" v sobotu i v neděli.
Jak dlouho by se losovalo, aby to nakonec bylo podle závodního řádu?
Takže porušení pravidel.
Takže buďto změňme revír, nebo závodní řád.
Myslím, že by se mělo losovat "po staru" a bylo by po problémech s losováním. Kliku, kterou měl dříve někdo při losu tato změna stejně neodbourala, jak se právě v tomto závodě ukázalo. Ta losovací změna bude dobrá na revíru, kde bude trať v jedné lajně.
Škodolibě mě napadlo, co by se stalo, kdyby někdo (třeba Pavel Sičák, který neměl kompletní manšaft) podal opravdový protest?
Ale všechno dopadlo dobře a já se těším na Lužnici.25.04.2017 14:08 | Kaprňák feeder team | Petr Havlíček | Přečteno: 869xDiskuze:

Před přidáním příspěvku se musíš přihlásit.

Žádné diskuzní příspěvky.

© 2006 - 2020 Textový a obrazový obsah je chráněným vlastnictvím serveru FISHBLOG.cz
Provozovatel webu: Petr Roubíček alias rou7
Opletalova 132, 284 01 Kutná Hora
Telefon: +420 777 836 099
Reklama na FISHBLOGu
TOPlist