transp

FISHBLOG.cz - Titulní strana

Dobré dopoledne! Dnes je Sobota 15.08.2020 a svátek slaví Hana. Blahopřeji :]
Uživatelské jméno:   Heslo: 
Registrace na FISHBLOG.cz  Poslat zapomenuté heslo

1. kolo 1. liga Krásné

1 kolo na Krásném u Šumperku

Tak se nám zase nachýlil ten správný čas a bylo zapotřebí se poprat o první ligové body v sezoně 2017. Jako minulý rok, tak i letos byla na 1. kolo zvolena malebná nádrž v podhůří v Krásném u Šumperka.

Informace o rybí obsádce a taktice lovu jsem k dispozici měl z minulého roku, ale i přes to jsem považoval za důležité se zúčastnit pátečního treninku a jak říkám „sáhnout si na vodu“. Dovolenou jsem dostal, takže nic nebránilo tomu vyrazit v klídku prozkoumat tento pro mne nový revír.

Z domova vyrážíme kolem 10 hodiny s hlavou Petrem jedním autem už naložení krmením a vším potřebným k lovu. Sice kombík dobrej s rakví na střeše, ale opět máme co dělat se tam naskládat, ale povedlo se tam mažeme.

Kolem 13. hodiny jsme na místě, okoukli jsme naše ubytování, protože vzhledem k předpovědi počasí jsme si nedovolili spát někde ve stanu u vody. Ve čtvrtek bylo ještě poměrně slušně nasněžíno.

Lehce jsme potrenovali, rybek bylo dost převážně malých velikostí, ale občas se podíval na břeh i o trošku větší cejnek nebo plotička.

Kolem 18 hodiny se stěhujeme do pokojů a netrpělivě čekáme příjezd zbytku skupiny, jak asi víte všichni naše zbratřené družstvo vedené „nesmrtelným“ kapitánem Petrem Havlíčkem, který nás tak nějak k tomu závodnímu feederu přivedl a vede naše kroky ligovými kláními.

Jakmile jsme kompletní, vyrážíme poznat krásy města, a místních vývařoven. Vzhledem k tomu, že ráno vstáváme a musíme na místo dojet, tak něco málo pojíme, smijeme mastnotu pár zlatavými moky a jde se na kutě. A v tuto chvíli se projevuje kapitánovo slovo, „jdete spát“?? ---- „ ano“---- „ ale já nemůžu spát, pojďme si povídat“ ----- Tak jsme povídali:)

Ráno už klasika, kterou opakujeme každý závod, přesun na místo, míchání krmení, prezentace a los. Trať rozdělena na 3 sektory, takže asi hlavní přání všech, netrmácet se až na B-čko, a hle na sobotu se mi daří, místo hned pod kempem:) Zato v neděli už vím, že půjdu až do zadu, stejný osud čekal i Havlase, Petr si prohodil B za C a Honza šel dvakrát na A.

V sobotu jsem seděl C2, druhý od forhontu a navíc mi přišlo, že se vytvořila, taková pěkná mezírka, že jsem tam byl skoro sám. Tak to jen neposrat, podle losu snad dobrý.
Ale tu už se chytá a taháme pomalu rybu za rybou, na fořtu sedící mladý kůň z preston mrk.cz Radek Pečta mne celkem slušně řeže. Asi ve 3 hodině se ale dostávám do celkem slušného tempa a přijde mi, že bych mohl být vyrovnaným soupeřem, za sebe nevidím, protože mám špičku na druhou stranu:) V poslední hodině mi ale ryba někam odjela nebo jsem udělal něco špatně a v tomto období zdolávám snad jen 6 rybek, za to Pečťák to řeže hlava, nehlava. Při vážení tahá z vezírku přes 12,5 kg, to je opravdu dost, ale to už tahám pytel z vody já a taky to není uplně málo, přesně 9500g v malých rybkách, já jsem spokojen, nakonec z toho byla krásná 3 v sektoru. Petr udělal luxusní 4 , ale kalich hořkosti si v sobotu vypil Honza a za 13. Ten se trápil na hrázi celý závod.

Na neděli volíme stejnou taktiku, závod je stejný, spousta záběrů, spousta ryb a spousta tentokrát neproměněných záběrů a popadaných rybek, alespon v mém podání a naprosto příšerná 3. hodina závodu, kde neproměnuji snad 25 záběrů a snad nemám jedinou rybu ve vezírku. Tentokrát vážím 5520g, a stačí to na 9, sektor je jinak poměrně vyrovnaný asi 8 nás je v rozmezí 6500 – 5500 g, to je ta jalová hodina takřka bez ryby, jinak to mohlo být lepší. Sektor vyhrává Kuba Šabata s váhou někde kolem 12 kg, sice z forhontu, ale i tak je potřeba ty ryby umět nachytat a to čabi opravdu umí, mimochodem celkový vítěz tohoto ligového kola.

Tentokrát máme vyrovnané výsledky 9,9,8 znamená že v tomto kole jsme se umístili na 8 místě se součtem 46, není to žádná velká sláva, ale taky ne uplný propadák. Naši zbratřenci Kaprňáci dopadli ještě o trochu hůře a obsadili 11. místo se součtem 55.

Jinak vítězné družstvo Preston feeder team – mrk.cz mrs mělo součet neuvěřitelných 10, jak je vidět, já to zmáknul za neděli skoro sám.

2. místo Matrix feeder Český šternberk 25,
3. SPRO feeder team Litoměřice 34

k dalšímu klání se sejdeme za 2 týdny na krásném a nevyspitatelném useku řeky Lužnice na Novém Dvoře.

25.04.2017 18:19 | Burky | Burky | Přečteno: 957xDiskuze:

Před přidáním příspěvku se musíš přihlásit.

Žádné diskuzní příspěvky.

© 2006 - 2020 Textový a obrazový obsah je chráněným vlastnictvím serveru FISHBLOG.cz
Provozovatel webu: Petr Roubíček alias rou7
Opletalova 132, 284 01 Kutná Hora
Telefon: +420 777 836 099
Reklama na FISHBLOGu
TOPlist